اقدامات وکیل و رعایت مصلحت موکل

در حال نمایش 2 سوال (از کل 2)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #2633

  در سالل۱۳۸۰ بنده بعد از فوت مادرم،از تمام ورثه مادرم وکالت گرفتم که در باره اموال باقیمانده هر کاری که خودم صلاح میدونم انجام بدهم و حتی همه راضی بودند که همه اموال مال خودم باشند چون همه را راضی کردم و خودم پول هم به بعضی خواهر و برادرها داده بودم.حالا یکی از خواهرهایم اعلام کرده حقش را میخواهد و میخواهد شکایت کند،در حالی که خودش هم وکالت داده بود.سوالم اینه که چه شکایتی می‌تونه بکنه و نتیجه چی میشه.

  #2660

  سلام
  دادخواست که می‌تواند بدهد، ادعای عدم رعایت غبطه(مصلحت)موکلین توسط وکیل(شما)است و ممکن است درخواست ابطال اسنادی را بکند که شما با آن وکالت‌نامه به دست آورده اید.ضمن اینکه شما باید حساب ایام تصدی وکالت خود را بدهید یعنی درست است که شما وکیل بودید و آنها اعلام کردند هر کاری بکنید ولی شما باید مصلحت آنها را رعایت کنید.
  البته این استدلالات بسته به محتوای وکالت تفاوت دارد.مثلا اگر شما وکالت در فروش داشته اید قطعا باید بعد از فروش حقوق موکلین را تادیه میکردید و اگر وکالت در صلح و هبه و هر نوع انتقال داشتید باز هم موضوع رعایت مصالح موکلین مهم است هر چند امکان استدلال علیه شما سخت است و عده ای از حقوق دانان نظرشان به نفع شماست.
  همه اینها میتواند به استدلال و دفاع شما یا وکیلتان در محکمه بستگی داشته باشد.

در حال نمایش 2 سوال (از کل 2)
 • فقط وکلای تایید شده توانایی پاسخ به سوالات کاربران را دارند.به حساب خود وارد شوید یا ثبت نام کنید.

احراز هویت

به عنوان وکیل برای اینکه شروع به فعالیت در سایت کنید نیاز است که ابتدا احراز هویت کنید.
یعنی اثبات کنید که شما وکیل دادگستری/کانون وکلا میباشید و دارای مدرک معتبر میباشید تا از مشکلاتی که در آینده ممکن است پیش بیاید جلوگیری شود.

با کلیک بر «احراز هویت» شما به صفحه احراز هویت در پروفایلتان منتقل میشوید و میتوانید فرم احراز هویت را پر کنید. فرم ارسال شده توسط تیم وکیل ناجی تایید خواهد شد و به شما نقش وکیل (تایید شده) اعطا خواهد شد و میتوانید در سایت فعالیت خود را آغاز کنید.

درخواست وکیل

درخواست وکیل به صرفه ترین راه برای پیدا کردن وکیل است!
کافیست کاملا رایگان پرونده خود را شرح/توضیح دهید، توضیحات شما به وکلا مورد تایید وکیل ناجی به نمایش درخواهد آمد و آنها با شما تماس خواهند گرفت و شما میتوانید میان وکلا بهترین و مناسب ترین شان را برای خودتان انتخاب کنید!

برای ثبت پرونده نیاز است که شما ابتدا «ثبت نام» کنید. سپس شما میتوانید از همین صفحه یا از منو، یک پرونده جدید در پروفایل خود ایجاد کنید